DDoS Koruması

Türkiye Lokasyon Hizmetlerde DDoS Koruma Seviyesi

Yurt Dışı Saldırıları

Yurt dışından gelen ddos saldırıları öncelikle yedekli yapıda ve özel olarak ayarlanmış Voxility filtremizden geçmektedir. Voxility’nin dünya çapında 1.100 network ile bağlantısı bulunmaktadır. Bunların 800’den fazlası Avrupa’da, geri kalanı ABD’de bulunmaktadır. En önemli internet taşıyıcılarına örnek olarak: NTT, TeliaSonera, Sparkla (Telecom Italia), Comcast, Telefonica sayılabilir. Bunlar hemen hemen tüm noktalarda bulunan sağlayıcılardır. Voxility DDoS koruma bulut hizmeti 1.2 Tbit/s filtreleme kapasitesine sahiptir. Bu kapasite 6 “cleaning center” üzerine konumlandırılmış olup, 3’ü Avrupa’da (Frankfurt, Londra, Bükreş) ve 3’ü de Amerika’da (LA, Washington ve Miami) olacak şekildedir. Müşteri network’leri bu 6 konuma “anycast” olarak anons edilir ve DDoS saldırısının kaynağına en yakın bu scrubbing (temizleme) merkezlerinde süzülür. Voxility bu atakları tespit etmek için ağın her yerinde sensörlere sahiptir. Şüpheli bir trafik tespit edildiğinde, bu IP’ye doğru gelen trafik temizlenmesi için Security Cloud’a yönlendirilir. Bir atak çoğu zaman sadece bir kaç saniyede tespit edilir ve sonra trafik Voxility Filtering Cloud’a yönlendirilir. Abone ağına doğru sadece temiz trafik iletilir. Voxility Layer 2, 3, 4 ve 7 katmanları kontrol etmektedir. Voxility koruma hizmetimiz tüm ürünlerimizde ücretsiz sağlanmaktadır.

Yurt içi Saldırıları

Hattımıza gelen yurt içi saldırıları 4 farklı temizleme filtresinden geçmektedir. Gelen DDoS saldırıları internet servis sağlayıcımızın kendisine ait filtreleme sisteminden geçtikten sonra bünyemizde bulunan 3 farklı firewall yapımızdan süzülmektedir. Gelen ddos saldırılarının networku sature edebilecek büyük trafiği ana firewall cihazlarımızdan filtrelendikten sonra içeriye girebilen büyüklü küçüklü ddos trafiği yine tarafımıza ait olan farklı firewall cihazlarından geçer. Filtreleme sisteminde özel olarak eklediğimiz kurallar sayesinde tarafınıza hiç bir ddos saldırı trafiği yansıtılmaz. Arka planda size hiç hissettirmeden yurt içi ve yurt dışı tüm saldırılar engellenmektedir. Tüm IP Adreslerimiz yüksek seviyede koruma özelliği içerir. Koruma sistemleri oyun ve ses sunucuları için özel olarak dizayn edilmiştir. Tüm oyun ve ses yazılımları için sorunsuz şekilde kullanılmaktadır. DOS-DDOS: IP spoofing, IP sweep, Port scan, Land attack, Teardrop attack, ICMP fragment, Ping of death attack, Large size ICMP packet, Block fragment traffic, SYN-ACK-ACK proxy, SYN flood ICMP flood, UDP flood vb. saldırılarına karşı donanımsal ve yazılımsal firewall korumamız ile kesintisizlik hedeflemekteyiz. Yurt içi koruma hizmetimiz tüm ürünlerimizde ücretsiz sağlanmaktadır.

Fransa Lokasyon Hizmetlerde DDoS Koruma Seviyesi

Fransa lokasyon tüm hizmetlerimiz DDoS korumalıdır. DDoS koruma türü olarak OVH GAME Anti-DDoS Protection kullanılmaktadır. DDoS saldırılarına karşı size en iyi korumayı sunmak için mühendisler, en popüler çevrimiçi oyunların yanı sıra iletişim modüllerinin de nasıl çalıştığını analiz etti. Hem laboratuvar testleri hem de gerçek kullanıcı testleri yoluyla, farklı uygulamaların güvenlik açıklarını ve farklı saldırı stratejilerini incelediler ve belirlediler. Kullanıcının UDP bağlantı noktaları aracılığıyla hem gelen hem de giden trafiği olabildiğince doğru bir şekilde filtrelemek için tek tıklamayla uygulayabileceği kurallar dizisi geliştirildi. Tanımladığımız her saldırı türü için, sunuculara olabildiğince yakın bir şekilde dağıtılan ve doğrudan Tilera donanımına entegre edilen özel bir çözüm oluşturuldu. En önemli yeniliklerden biri, meşru talepleri daha da doğru bir şekilde tanımlamak için gelen ve giden trafiği analiz eden bir filtredir. Ayrıca gerçek müşterileri bir sunucudaki zararlı saldırılardan ayırt edebilir. Anti-DDoS, TCP / IP ve UDP paketlerini önbelleğe alma ve filtreleme rolünü oynar. Fransa lokasyon hizmetlerimizde DDoS koruması ücretsiz sağlanmaktadır.

Almanya Lokasyon Hizmetlerde DDoS Koruma Seviyesi

Almanya lokasyon hizmetlerimiz yüksek DDoS korumasına sahip değildir. Ancak veri merkezi tarafında network hattının sature olmasını engelleyici bir takım önlemler mevcuttur. Sistem ayrıca otomatik olarak gelen saldırılara karşı saldırı trafiğinin çıkış yaptığı sağlayıcıya uyarı e-postası gönderir. Eğer sürekli DDoS saldırısına maruz kalıyorsanız Almanya lokasyon sizin için çok gelişmiş bir tercih değildir. Bu durumda Türkiye lokasyon veya Fransa lokasyon tercih edilebilir. Ancak sunucunuzun herhangi bir DDoS saldırısına maruz bırakılma ihtimali yok ise sorunsuz bir kullanım deneyimi sunulmaktadır.